top of page

BETON SAKSILAR

Şu an burada gösterilecek ürünümüz yok.

Metin Kod Oranı

Kod metin oranın saptanması için Metin Kod oranı aracı sistemi kullanılmaktadır. Bu kod web sayfasında yer alan metnin gerçek yüzdesini hesaplamaya yarayan bir sistemdir. Bu sistem çalışırken bu araç sayfanızda yer alan paragraflarda yer alan metni ve HTML kodunu ayrıştırarak sadece bilgilere dayanan içerik oranlarını hesaplar. Bu orana göre sayfanızla ilgili seviyeyi ve bu seviyeye düşen yüzdelik dilimi öğrenebilirsiniz.

Seo açısından bu kodun neden bu kadar önemli olduğunu soracak olursanız şu şekilde yanıt vermemiz doğru olacaktır: Bir sayfanın metin oran kodu web sayfasının seviyesini tespit etmek içim örümcekler ve arama motorları tarafından kullanılır. Buna göre metin oranı kodu arama motorlarında ve örümceklerde yüksek seviyede ise bu web sayfasının SERP’lerde ilk sıralarda olmasını sağlar ve bu da web sayfasının başarısı demektir. Sayfanızın kod oranını tespit ederek hangi seviyede olduğunu anlamak için bu sistem size ayrıcalık kazandıracaktır. Bu sistem sayesinde sayfanızın seviyesini ölçerek varsa eksikleri tamamlama şansınız artacak ve başarınızın önündeki engelleri aşmak için fırsat kazanmış olacaksınız.

Metin Kod Oranı İle Sayfanızı Tanıyın

Web sayfaları sitelerin işleriyle alakalı tanıtımlarının yapıldığı sayfalardır. Bu sayfaların en iyi şekilde tanıtılması arama motorlarındaki yükselişe bağlıdır. Arama motorları web sayfalarının yükselmesinde bazı kriterlere dikkat ederler. Bunlar: anahtar kelime, seo, yazım kuralları, sayfanın hızı gibi etkenlerdir. Sayfanın metin kodu da web sayfasının arama motorlarında yükselişini etkileyen etkenlerden biridir. Metin kod aracı  uygulaması ile sayfanızın metin oranına göre kod oranını hesaplayabilirsiniz. Bu sistem metin oranına göre kod oranını hesaplar. Çıkan sonuç sayfanızın ne seviyede olduğunu gösterir. Bu da size sayfanızın arama motorları içinde ne seviyede olacağı konusunda bilgi verir. Çıkan yüzdelik dilime göre bu oran saptanır. Kod oranının yüksek olarak saptanması sayfanızın arama motorlarında başarılı olacağının göstergesi olabilir ancak arama motorları için gerekli olan diğer kriterlerin varlığını da unutmamak gerekir. Bu oran tespit edilerek sayfanızı daha iyi tanıyabilir ve sayfanızın eksiklerini görebilirsiniz.

bottom of page